Yıkama Talimatı Etiketleri

Japon akmaz, ingiliz saten, hafif ve ağır yıkama

Yıkama Talimatı Etiketleri

Yıkama talimatı; ürün bilgisinin, içerik bilgisinin, imalatçı, ithalatçı bilgisinin yer aldığı, kullanıcıya ürün içeriği ile bilgi veren, değişik tür kumaşlara baskı yapılarak üretilen etiket çeşitleridir. Yıkama talimatı etiketi ile ilgili olarak verilen bilgilere uyduğunuz taktirde ürününüz zarar görmez.Yıkama talimatı etiketleri, diğer etiketlere göre daha farklı yapıdadır. İngiliz saten hafif – siyah, japon akmaz hafif ve ağır yıkama etiketleri ile RICOH ribbonları gibi çeşitleri mevcuttur.

İngiliz Saten Yıkama Talimatı Etiketleri

İngiliz saten etiket, % 100 Pamuk liflerinden üretilmiş penye iplikler ile yüksek sıklıkta dörde bir bağlantılı saten örgüsü ile dokunur. Genelde iç giyim ve triko üzerine imalata yapan firmalar tercih ettiği gibi diğer çeşit giysilerde de kullanılabilir. Saten etiketin en önemli özelliklerinden biri mat değil parlak bir yüzeye sahip olmasıdır. Hafif yıkama, siyah etiket gibi çeşitleri vardır.

Japon Akmaz Yıkama Talimatı Etiketleri

Japon akmaz etiket, kıyafetlerimizde gördüğümüz, genelde beyaz renkli ve üzerinde yıkama talimatı bulunan etiketlere “Japon akmaz etiket” ismi verilir. kağıt bazlı bir etiket çeşiti olup hafif yıkama, ağır yıkama ve renk almaz olarak adlandırılan türleri bulunmaktadır.

Japon Akmaz etiketler, resin ribbona benzer RICOH D110A adı verilen özel bir ribbonla  baskı alınmaktadır. Yıkama talimatı etiketi, akmaz ve naylon tafta olarak da isimlendirilen Japon Akmaz, arzu edilen her ebatta ve her kalitede üretilmektedir. Yapışkanlı ve yapışkansız türleri de bulunmaktadır.

Japon Akmaz Ağır Yıkama: 90 derece ve üstü yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir. Kimyasal yıkamalarda bile akma yapmaz. Yüksek sıcaklıklara oldukça dayanıklıdır.

Japon Akmaz Hafif Yıkama: 30 dereceye kadar olan yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Hafif sıcaklıklara dayanıklıdır. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

Japon Akmaz Orta Derece Yıkama: 60 dereceye kadar olan yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

Renk Akmaz: Taş ve enzim yıkamaları için uygundur, bu yıkamalarda bile akma yapmaz. Etiket kumaşının yüzeyi her daim beyaz renkte kalır. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

Görüntüleme Dilini Değiştir

  EGEN BARKOD, 20 yıllık bilgi ve tecrübesiyle, etiket ve ribbon üreticisi olarak kaliteden ödün vermeden, başta tüm Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine hizmet vermektedir. Etiket ve ribbon dışında, distribütörü olduğumuz ZEBRA marka yazıcı, yedek parçası ve sarf ürünlerini müşterilerimize ulaştırmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca, bizden yazıcı alan müşterilerimize etiket yazdırma konusunda tam destek sağlıyor, herhangi bir problemlerinde anında çözüm sunuyoruz.

  ADRES

  Ikitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde, Mutfakcılar (MUTSAN) Sanayi Sitesi, 10.Blok, No.24, 34306
  Başakşehir, Istanbul, Türkiye

  TELEFON

  +90 (0212) 659 15 15

  EPOSTA

  info@egen.com.tr