Polyonics logoLeader in High Temperature Labels and Tag

2010  yılından itibaren yüksek ısıya ve zor koşullara dayanıklı, dünyanın sayılı etiket mazlemesi üreticilerinden biri olan POLYONICS ( USA) ‘in Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş bulunuyoruz. Polyonics etiket malzemeleri -193 C ile +600 C aralığında ısıya karşı dayanıklılık gösterdikleri gibi, kuvettli kimyasallara , solventlere ve çizilmeye karşı da aynı ölçüde dayanıklılık gösteren malzemelerdir. Baskı olarak thermal transfer, dot matrix, laser ve kalem ile yazılabilme özellikleri vardır. Aynı zamanda scanerda da yüksek okunma değerlerine sahiptirler. Üst malzeme olarak; Polymide, Polyethermide, Polyenaphtalate, Polyester,  Nylon ve Aluminium kullanılmaktadır. Bunlar isteğe bağlı olarak semi gloss, high gloss ve mat olabilmektedir. Aynı zamanda çeşitli renklerde zemin baskıları da vardır. Isıya dayanıklı özel, sabit, removable acrilyc ve silikon yapışkan sürülmüş şekilde sunulmaktadır.

Ana ürün gurupları: THERMOGARD, TRIBOGARD, METALGARD, WIREGARD, STATIC DISSI-PATIVE ve PRODUCT SENTRY adları altında sınıflandırılmıştır. Polyonics iso 9001:2000, Reach, RoHS, Pfos, Weee sertifikalı ve Halogen Free ürünlerdir.

BOEING, INTEL, IBM, MOTOROLA, HP vb . kurumsal dünya devleri tarafından kullanılmaktadır.

Polyonics

Polyonics Inc established in 1995, is acknowledged by many as a global leader in high performance label and tag materials. Our thermal trasfer printable coating come in a wide variety of colors and finishes.Multipe durable adhesive and flexible liners are available for many application. Polyonics supports the major label and narrow web converters across the globe that specialize in engineered solutions for electronics, electrical, aerospace, aircraft and automotive industries In addition to the larger manufacturers, we supply and support smaller innovative label companies in their respective specialty markets.

polyonics labelsTHERMOGARD

Our THERMOGARD product line represent the high temperature label materials offered for applications that are used in electronics, electrical, automotive and aerospace. A variety of substrates, multiple colors, finishes and thickness are available to fit your application requirement. Polyonics label meterials meet a wide variety of MIL-STD’s, UL recognition and ASTM standarts and have been approved in independent outside laboratories for other unique specifications. Our label materials are compliant with the specifications set forth by REACH, RoHS,PFOS,WEEE, and are Halogen Free.

 THERMOGARD ürünler elektronik, elektrik, otomotiv ve havacılıkts  kullanılan uygulamalar için sunulan yüksek sıcaklık etiket malzemeleridir. Yüzeylerde, birden fazla renk, yüzey ve kalınlık çeşitli uygulama gereksinimi uyacak şekilde kullanılabilir. Polyonics etiket Malzemeleri MIL-STD en UL tanıma ve ASTM standartlarına geniş bir yelpazede karşılamak ve diğer benzersiz özellikler için bağımsız dış laboratuarlarda onaylanmıştır. Thermogard etiket malzemeleri REACH, RoHS, PFOS, WEEE tarafından belirlenen özelliklere sahip uyumlu ve Halojen Free ‘dir

polyonics metalgardMETALGARD

Our METALGARD product line provides printable off the shelf, cost effective label solutions designed to withstand the harshest manufacturing conditions including 600° C ( 1112 °F) temperatures of steel and aluminum manufacturing and even stand up to long term exposure to temperature.

Thermal Transfer Printable, Supports Track and trace, Extreme Thermal Resistance, Cost Effective

METALGARD ürün hattımız  ile demir çelik, hadde ve aluminyum sektörlerinin ihtiyaç duyduğu yüksek ısılara dayanıklı etiket çözümleri sunmaktayız. 600 °C ( 1112 °F) sıcaklığa ve uzun süreli dayanıklılığa sahip olan etiketlerimiz sayesinde ürün proseslerinizi eksiksiz ve kusursuz biçimde uygulayabilirsiniz.

Termal Transfer Ribbon ile Yazdırılabilir , Sürtünmeye ve Çizilmelere Karşı Dayanıklı, Yüksek Sıcaklıklara Karşı Direçli

TRIBOGARDTRIBOGARD

TRIBOGARD label technology allows any charge generated on a label to dissipate virtually immediately. These label materials withstand a wide range of harsh chemicals, solvents and manufacturing temperatures up to 325 °C ( 617 °F). The surface resistivity is > 10 ohms. TRIBOGARD pressure sensitive labels protect printed circuit board components from static discharge events during label application and label life.

TRIBOGARD etiket teknolojisi sayesinde elektronik bord üzerinde oluşacak zararların ve maddi kayıpların önğne geçebiliriz. Bu etiket malzemeleri 325 ° C (617 °F) üretim sıcaklığına, kimyasallara ve solventlere karşı dayanıklıdır. Yüzey direnci> 10 ohm’dur. TRIBOGARD basınca duyarlı etiket uygulaması ve etiket ömrü boyunca statik deşarj olaylardan devre bileşenlerini korumaktadır.

WIREGARDWIREGARD

These label materials are ideal in electrical applications for wire and cable marking as well as general use applications such as: terminal marking, tubing, vial or slide labeling especially where the part has a curved or contoured surface. This five mil nylon material can be thermal transfer, dot matrix or write-on printable and have a temperature range of -40 to 145°C ( 239 °F )

Wiregard etiket  malzemeleri ile elektrikli tel ve  kablo işaretleme uygulamalarının  yanı sıra, genel kullanım uygulamalarında idealdir: Terminal, işaretleme boru, şişe veya slayt markalama kısmı oval veya konturlu bir satha sahiptir, özellikle burada. Bu beş micron naylon malzeme ile  termal transfer baskı alabilir , nokta vuruşlu dot matrix yazıcı kullanabilir veya kalem  yazma işlemi yapabilirsiniz  Bu malzemeler – 40 ile 145 ° C (239 ° F) arasındaki sıcaklıklarda kullanıma uygundur.

HIGH TEMPERATURE TAPES

HIGH TEMPERATURE TAPES

Polyonics single coated, linered tapes are offered in three materials; polyimide, polyester and aluminum. Each material comes in a variety of configurations to provide the necessary level of thermal protection for a wide variety of applications. Electrostatic dissipative (ESD) and halogen-free flame retardant tapes are also available.

The performance of engineered tapes is heavily influenced by temperature and its impact on the tape’s dimensions. The chart at right illustrates this relationship for polyimide (PI) and polyester (PET) tapes. The less dimensional change a material exhibits at elevated temperatures the better it will perform at those temperatures. Careful selection of the right tape for each application is imperative.

To learn more about these unique engineered tapes,

Yüksek Isıya Dayanıklı Bantlar

Polyonics kaplama teknolojisi ise polymide, polyester ve aluminium bant kaplaması yapmaktadır. Elektrostatik (ESD) ve holojen içermeyen aynı zamanda alev geçiktirici bantlar üretmektedir. Projelendirilmiş her mühendislik uygulaması için özel gereksinimler bulunmaktadır. Doğru bant seçimi çok önemlidir. Polyonics sıcaklığın ürünleri nasıl etkilediğini daha önemlisi oluşabilecek sıkıntıların nasıl giderilebileceğiniz önceden belirleyip, kompozit malzemeler ile mühendislik çözümleri sunar.

Medical, Laboratory and Cryogenic Labels

MEDICAL, LABORATORY AND CRYOGENIC LABELS

Polyonics manufactures a family of 127µm (15mil) Nylon label materials for use in laboratory and cryogenic (freezer storage) applications. The materials include durable print surfaces that can be printed via thermal transfer, dot matrix or hand marker. They are available in two grades of Nylon and pressure sensitive adhesives (PSA), tested and approved by third party laboratories for use on glass tubes and slides, along with polypropylene tubes, vials, etc. in liquid nitrogen exposure to -196°C (-320°F).

Düşük Sıcakları için Labaratuvar ve Medikal

Polyonics laboratuar ve (dondurucu depolama) uygulamalarında kullanılmak üzere 127μm (15mil) Naylon etiket malzemeleri  üretmektedir. Malzemeler termal transfer, nokta vuruşlu veya elden işaretleyici yoluyla basılabilir dayanıklı baskı yüzeyleri bulunur. Onlar (-196 ° C sıvı nitrojen maruz kalma vb polipropilen tüpler, şişeleri ile birlikte, cam tüpler ve slaytlar üzerinde kullanılmak üzere üçüncü taraf laboratuvarlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır iki Naylon sınıflarda ve basınca duyarlı yapışkanlar (PSA), mevcuttur -320 ° F).

Highly Reflective Substrates for Lighting Labels

HIGHLY REFLECTIVE SUBSTRATES FOR LIGHTING & LED’s

Polyonics manufactures highly reflective white substrates for use in lighting applications involving LEDs and LED-related flex circuits. The materials include polyimide films and durable top coats that, depending on the severity of the process, provide and maintain high reflectivity values (85+%) over a wide range of temperatures and exposure to chemicals.

Polyonics has a variety of standard highly reflective, flexible substrates available for evaluation and can also formulate custom substrates to best fit the specifications of each project.

Polyonics LED’ler ve LED ilgili esnek devreler içeren aydınlatma uygulamalarında kullanılmak üzere yüksek yansıtıcı beyaz yüzeylerde üretmektedir. Malzemeler polimid filmler ve işlemin şiddetine bağlı olarak, sağlar ve sıcaklık ve kimyasal maruz kalma, geniş bir aralıkta yüksek yansıtma değerleri (+ 85%) sağlamak, dayanıklı En kat içerir.

Polyonics değerlendirilmesi için kullanılabilir standart derece yansıtıcı, esnek yüzeylerde çeşitli vardır ve aynı zamanda en iyi her projenin özellikleri sığdırmak için özel substratlar formüle edebilirsiniz.