Blog

Ribbon Neden Gereklidir? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ribbon kullanımı gerektimeyen direkt termal etiket uygulamaları genelde kısa süreli etiketlemeler için doğrudur. Marketlerde yer alan terazi etiketleri, pos ruloları, kargo firmalarının adres etiketlemeleri gibi. Direkt termal etiketler ışıktan, sıcaklıktan kararma yapmaktadır. Yine sürtünmeye karşı dirençleri yoktur. Ribbon kullandığımız kağıt veya plastik üst malzemesi olan etiketimizde yazılarımız deforme olmaz, güneşten ve ışıktan etkilenmez, sürtünmeye ve kimyasallara karşı dirençli ve uzun ömürlü bir çözüm elde etmiş oluruz. Ribbon, etiketin uzun süre zarar görmeden muhafazasını sağlamaktadır.

Ribbon uygulamaları etiketimizin üst malzemesine göre farklılık göstermektedir.

Wax Ribbon; Kağıt yüzeyler için uygun olup hesaplıdır. Sürtünmeye karşı direnci zayıftır. Lojistik ve ürün etiket uygulamaları için tercih edilir.
Wax Resin Ribbon ; Karton etiketler, kağıt ve plastik üst malzemeye sahip tüm etiket uygulamalarında kullanılan joker niteliğinde ki ribbon uygulamasıdır. Kimyasal direnç wax ribbonda daha iyidir. Kaliteli baskılar alabilmeniz için idealdir.
Resin Ribbon ; Sadece plastik üst malzemelere sahip etiket uygulamaları için tercih edilir. Kağıt etiketler için uygun değildir. Kimyasal ve sürtünmeye direnci çok iyidir.
Ribbon alırken öncelikle yapacağımız uygulamaya göre 3 farklı ribbon seçeneği içerisinden etiket ham maddemiz için en uygun ribbonu seçmek olacaktır.

Görüntüleme Dilini Değiştir

  EGEN BARKOD, 20 yıllık bilgi ve tecrübesiyle, etiket ve ribbon üreticisi olarak kaliteden ödün vermeden, başta tüm Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine hizmet vermektedir. Etiket ve ribbon dışında, distribütörü olduğumuz ZEBRA marka yazıcı, yedek parçası ve sarf ürünlerini müşterilerimize ulaştırmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca, bizden yazıcı alan müşterilerimize etiket yazdırma konusunda tam destek sağlıyor, herhangi bir problemlerinde anında çözüm sunuyoruz.

  ADRES

  Ikitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde, Mutfakcılar (MUTSAN) Sanayi Sitesi, 10.Blok, No.24, 34306
  Başakşehir, Istanbul, Türkiye

  TELEFON

  +90 (0212) 659 15 15

  EPOSTA

  info@egen.com.tr