Ribbon Neden Gereklidir ? Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir ?

Ribbon kullanımı gerektimeyen Direk termal etiket uygulamaları genelde kısa süreli etiketlemeler için doğrudur. Marketlerde ki terazi etiketleri, kargo firmalarının adres etiketlemeleri gibi. Direk termal etiketler ışıkdan, sıcaklıktan kararma yapmaktadır. Yine sürtünlere karşı dirençleri yoktur. Ribbon kullandığımız kağıt veya plastik üst malzemesi olan etiketimizde yazılarımız deforme olmaz, güneşden ve ışıktan etkilenmez, sürtünmelere ve kimyasallara karşı direçli ve uzun ömürlü bir çözüm elde etmiş oluruz. Ribbon, etiketimizin uzun süre zarar görmeden muhafazasını sağlamaktadır.
Ribbon uygulamaları etiketimizin üst malzemesine göre farklılık göstermektedir.
Wax Ribbon; Kağıt yüzeyler için uygun olup hesaplıdır. Sürtünmelere karşı direci zayıfdır. Logistik ve Ürün etiket uygulamaları için tercih edilir.
Wax Resin Ribbon ; Karton Etiketler, Kağıt ve Plastik üst malzemeye sahip tüm etiket uygulamalarında kullanılan joker niteliğinde ki ribbon uygulamasıdır. Kimyasal direnç wax ribbonda daha iyidir. Kaliteli baskılar alabilmeniz için idealdir.
Resin Ribbon ; Sadece plastik üst malzemelere sahip etiket uygulamaları için tercih edilir. Kağıt etiketler için uygun değildir. Kimyasal ve sürtünme direnci çok iyidir.
Ribbon alırken öncelikle yapacağımız uygulamaya göre 3 farklı ribbon seçeneği içerisinden etiket hammaddemiz için en uygun ribbonu seçmek olacaktır.